Vichy

Převztato z : https://www.vichy-kosmetika.cz/clanky/historie-vichy

  • Roku 1931 se kosmetolog Georges Guerin léčil ze svých zranění na radu doktora Hallera, který mu tehdy doporučoval koupele s vodou z termálního pramenu. Guerin byl velmi překvapen rychlostí hojení rány, kterou měl na zápěstí a povšiml si tak výjimečných zklidňujících vlastností vody z Vichy. Oba pánové pak spolu začali spolupracovat.
  • Nejbohatším pramenem Vichy je Lucas. Obsahuje 17 minerálních a 13 stopových prvků. Celková mineralizace činí 5,1g/l. Právě tuto vodu obsahují všechny přípravky a kosmetika Vichy. Klinické a biochemické testy potvrdily její účinnost a to především:
  1. zklidňující účinek působí proti podráždění pleti (test provedl profesor Wilkinson v nemocnici Amersham v Británii)
  2. byl proveden test i na syntetické kůži (neurodermatologický)
  3. byly prokázány i účinky stimulační – na obranyschopnost pokožky
  • Od svého založení má kosmetika Vichy za cíl provázet muže i ženy v každodenním životě a pomoci jim lépe poznat jejich pokožku a pomoci jim s péči o ní.
  • Laboratoře Vichy proto vytvořily kompletní řadu přípravků, které jsou výsledkem farmaceutického výzkumu. Všechny přípravky Vichy kosmetiky respektují etícký kodex zaručující jejich dobrou kvalitu.
  • Lékárny tvoří spojovací článek mezi firmou a zákazníky. Lékárníci poskytují odborné rady a pravidelně provádějí kožní diagnostiku.
  • Díky své píli a snažení se staly laboratoře Vichy značkou světového jména a evropskou jedničkou v lékárnách.

 

 

Diskusní téma: Vichy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek